Психологічна грамотність

В тематичній групі в Facebook “Психологічна грамотність з Оленою Нагірною” я не лише розміщаю тематичні картинки чи запускаю цікаві флешмоби, я переслідую мету популяризації і оптимізації запитів до спеціалістів психологічного спрямування, я продовжую пропагувати психологічну персональну грамотність та гігієну як таку.

В роках 2008-2010 через платформи, типу “Покупон” тощо, я провадила це: для багатьох сміливців, котрі скористалися безкоштовною консультацією через мобільний телефон чи скайп (очних зустрічей я не пропонувала тоді, адже дистанція теж сприяє подоланню первинного страху) тоді стало відкриттям, що мало чиє звернення стало перепусткою до штампу “Я – хворий дурак” (с) чи скеруванням в психіатричну клініку. Для більшості насичений план дій став відкриттям, і більшість лише через 3-4 місяці віддзвонилися з подякою за сесію та просвітництво. Думаю, навіть більше за просвітництво. В нашому суспільстві не дуже то й прийнято радитися не з коліжанками, а з фахівцями, проте схвально нити, аніж вирішувати ситуацію.

Наше суспільство погано розумію цінність послуги, а тим паче – пораду, консультацію, погодинну оплату праці. Персональна відповідальність лякає і тому фрази: “Так в чому буде наш результат?”, “Яка результативність процесу?” – є усталеною формою при роботі як в організаційному консалтингу, так і в персональному коучінгу чи психоаналітичних консультаціях. Безумовно шкода, коли результат стає мертвим звітом, адже далі треба щось роботи. І не щось, а чітко окреслені кроки. Та на перешкоді стають – лінь, виправдовування, страхи, звички … Але не психологія 😉

- Вам пораду чи консультацію?
- А в чому різниця?
- Порада коротка і безкоштовна. Консультація детальна і платна.
- Тоді пораду.
- Моя вам порада, візьміть консультацію 🙂

Експерементально було два флешмоби “Безкоштовні 60 хвилин за репост” в 2016 році, були та й були))) В році 2017 я задумала провадити це щомісячно з обов”язковим відгуком у відкритих коментарях до цього допису.

Умови:

Процедура отримання свого успіху:

 • В ПП в Facebook узгодити спосіб (онлайн чи оффлан) сесії, день та годину
 • Терімн отримання свого успіху – 25 календарних днів з дня оголошення результату
 • Передача-дарування комусь не передбачається

Зворотній зв”язок-відгук:

 • Емоційна складова: з якими емоціями ви готувалися до сесії, які емоції переживали протягом роботи, з якими емоціями залишилися після роботи, з яким настроєм пишете свій коментар-відгук?!
 • Процесуальна складова: як ви думали буде проходити сесія, як почували себе в ході роботи – наскільки ви розуміли наступний крок, слово; з яким висновком ви закінчили для себе узагальнено (без приватних елементів) сесію?!
 • Результативна складова: що ви хотіли вирішити, що вирішили, що залишилося поза увагою і, на вашу думку, чому?!
 • Порівняльна складова: що ви знали і думали про спеціалістів психологічного спрямування до сесії і що змінилося в роздумах по її завершенні?!

FAQ:

 • (?)“Якщо я вже взяла (-в) свій успіх, чи можу я робити ще репости?” – (!) “Так, обмежень нема”
 • (?)“Якщо я не хочу залишати відгук, ми ж про приватні речі будемо розмовляти?” – (!) “Це обов”язкова умова, крім того, Ви не конспект сесії пишете))”
 • (?)“Які є обмеження в темах запиту?” – (!) “Нема в темах, я пропоную завжди обмеження в кількості, від 1 до 3 тем, інакше сесія перетвориться на ваш монолог, або експрес-переказ власного життя за 60 хвилин, хіба що це і буде вашим запитом))”

#psychologicalliteracybyOlenaNagirna

11 comments

 1. В першу чергу хочу подякувати Олені, за чудову можливість та любов до своєї професії.
  В мене була певна психологічна фобія – порадили Вас. Неочікувано виграла 1 годину консультації.
  Зустріч пройшла в комфортній атмосфері, Олена як справжній професіонал за 15 -20 хв змогла знайти початок ниточки, з якої я змотала цілий клубок. Для мене були розроблені індивідуальні завдання, які ми домовились обговорювати на протязі тижня. Так все і було.
  В результаті я знаю, що стало причиною фобії та перемагаю її. Дякую Вам!
  Рекомендую використовувати кожну можливість якісно змінити своє життя! І це саме той випадок !

  Вподобано 1 особа

 2. 🙂 мій рік Півня розпочався з гарних новин 🙂 Я хотіла консультацію з Оленою, бо після відвідуваних тренінгів переконалась у професійній компетенції, та й просто, по-людськи, мені з вами легко 🙂 Подумаю щодо тематики нашої зустрічі й узгодимо час та смачне місце ))) .. ото тепер є над чим замислитись з понеділка 🙂

  Вподобано 1 особа

 3. 🙂 Дякую, Олено, за час мені приділений !!! Підготовка питань до зустрічі забрала у мене кілька тижнів, й я таки знайшла питання найактуальніше для мене на момент зустрічі, проте, у ході зустрічі камінь спотикання виявився заритим зовсім у іншому місці, тож роботи над собою багацькооооо….
  Ми проговорили мій й чужий час ))) наче давні подруги 🙂 обираючи Вас як психолога, я трохи здогадувалась як воно може бути, оскільки була на ваших групових тренінгах-виступах, й не розчарувалась. Роботи багато, запитань більше як відповідей, але клубочок почали розплутувати, тож результат неодмінно буде !!! Я впевнена 🙂 Буду й надалі випробовувати силу перепостів, а як сформулюю питання після опрацювання домашнього завдання, то може й інший формат співпраці спробуємо.
  Дякую.

  Подобається

 4. Як приємно було перемогти та отримати приз! Олена, дякую за таку можливість. Знала що хочу поспілкуватись з психологом, але не знала про що))) Поговорили потрохи про різне, але деякі мої переконання і стереотипи встигли зруйнувати! Та ну їх, вони були негативні. Я стала трішечки кращою у власних очах (яка ж я скромна 😉 ) Дякую! А стосовно моєї невизначеності щодо запитань, хочу сказати словами Віталія Іващенка:
  Нічого не буває просто так.
  Нічого не буває випадково.
  Ні зустріч, ні подія, ані слово –
  До того йшло, або ж це долі знак.

  Вподобано 1 особа

 5. Подарунок… Такий вчасний і необхідний:) Дякую Irka Soroka:)
  Ковток свіжого повітря! Це коли ви зустрічаєте Професіонала своєї справи, яка за декілька хвилин вашого з нею спілкування з напівслова розуміє вас і надає кваліфіковані відповіді на всі ваші запитання. Професіонал, яка розуміє і володіє питанням впливу роду на ваше життя і знає, що з цим робити. Ніби сканує вас і спрямовує всі ваші плюси і мінуси до збалансування вашого Я. Олена, Дякую за зустріч!

  Вподобано 1 особа

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s